Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Šárka Stoklásková - trenérka klubu

Dne 23.4.2013 sportovní klub Lady box o.s UKONČIL svoji aktivní výchovu či vyuku Boxu žen i chlapců  z důvodu tzv. OBRÁCENÍ !!!

Má 23 letou praxi v oblasti bojových sportů a umění. Začínala s karate a veslováním, v karate pak dosáhla technické vyspělosti černého pásu 1. DAN, a ve veslování trénovala po boku československých reprezentantek a olympioniků. Asi po sedmi letech opouští umění „prázdné ruky“ a začíná se věnovat naplno kontaktním sportům – KICKBOXU a MUAY THAI. Tento tvrdý sport trénuje v začínajícím klubu „Muay Thai Brno“ pod vedením trenéra Karla Kaisera a Henka Sitskoorn (HOLLAND).

Po čtyřech letech tvrdého tréninku MUAY THAI a také převážně z nedostatku soupeřek v thajském boxu a kickboxu přechází na KLASICKÝ BOX. Tímto se historicky zapisuje do České boxerské asociace jako první boxujicí žena v ČR (viz. diplomová práce – historie boxu žen v ČR). Jejím prvním box clubem byl Sportovní Klub Policie Kometa a trenérem pan Karel Malý. Díky své ohromné touze a motivaci vstupovat mezi 16. provazů nebo-li  do ringu, získává možnost se účastnit prvního mistrovství Evropy, kde obdrží bronzovou medaily.

V klasickém boxu konečně tedy nalézá možnost vstupovat do ringu a zápasit. Soupeřky a zápasnická praxe je pro vývoj zápasníka/ce velmi důležitá, jelikož jen samotný trénink dobrou zápasníci neudělá. Ovšem v samotné České republice nalézá pouze dvě soupeřky ve své váhové kategorii (72–75kg). Pro nedostatek soupeřek a nabídek od manažera přestupuje do začínajícího boxerského klubu, kde nalézá ty nejlepší trenéry jako je pan Mgr. Elenko Savov a pan Miroslav Kubánek, kteří byli i placenými trenéry BC GAŽI Brno. V tomto klubu trénovali extraligoví boxeři a reprezentanti ČR např.Michal Bilak, těžká váha Petr Horáček, bratři Dezkačovi a jiní (bohužel si už nelze vzpomenout na všechny nadějné boxery a tímto se jim omlouváme).

 Z amatérského boxu pak přestoupila do profesionálního a zvítězila nad Angličankou na body 3:0. Z nedostatku nabídek k profesionálním duelům se začala více věnovat výchově svěřeňkyň. Z finančních důvodů ještě vzala na závěr dva profesionální zápasy. Po této zkušenosti s profesionálním boxem končí a věnuje se studiu na Fakultě sportovních studií MU v Brně. Toto studium zdárně ukončila v červnu roku 2006 a stala se držitelkou trenérské licence A. 1.třídy.

Dále pokračovala díky této licenci jako reprezentační trenérka až do roku 2013.

největší trenérské světové či mezinárodní úspěchy získala s Danuší Dilhofovou.

Dne 23.4.2013 sportovní klub Lady box o.s UKONČIL svoji aktivní výchovu či vyuku

boxu žen.

  • Upřímně děkuji všem, kdo přišel ať už na jeden či několik tréninků
  • Šárka Stoklásková :-) 
  •  Šárka Stoklásková byla hlavní vedoucí a trenérkou sportovního klubu LADYBOX - Kick, o.s.  Zároveň je jednou z prvních žen v ČR, které se věnovaly bojovým sportům od roku 1997 jakým je thajský box - kickbox a klasický box.

    www.sarkastoklaskova.wbs.cz

    V současné době se věnuje pouze cvičení ducha prostřednictvím františkánské spirituality.

  • její život se zcela obrátil !!!

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist