Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Danuše Dilhofová 60Kg-Boxérka

Danuše Dilhofová narozena 10.7.1978

Olympijská váhová kategorie: 60Kg

Box od roku 2001

Předchozí sportovní průprava:  kondiční kulturistika, házená, atletika, karate

V roce 2001 jsem nastopila do SK Lady box -kick Brno. Trénovalo se v klasické školské tělocvičně a tréninky se konali pouze třikrát týdně. Časem se klub přestěhoval do areálu SKP Kometa Brno, kde setrval cca dva roky. Klub se během deseti let stěhoval vícekrát a tak jsem hostovala během let v SK Kometa Brno a BC Gaži Brno. Trenérka po většinu zůstala stejná : ŠÁRKA STOKLÁSKOVÁ. Zhruba od roku 2004 pravidělně jezdím na mezinárodní MT, ME a i na MS.

 Mezi mé největším životním úspěchem byla první historická účast na MS v Číně 2008, kde jsem v prvním zápase porazila reprezentantku z Turecka 11:0 a ve druhým zápase jsem podlehla pouze o jediný bod fenomenální několikanásobné mistryni evropy a světa Katye Taylor z Irska. Ke druhému úspěchu se přidává také 5.mísrto z MS z Barbadosu 2010.

Svoji sportovní kariéru plánuje do svých 34 let. Snahu vložíme do posledních dvou let na nominační turnaje před OH 2012.


 

Dosažené výsledky:

 Mistryně ČR v letech  2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010

Mistryně ČR ve fullcontactu v letech 2002, 2005.

2004 - 1.místo MT Polsko, Gliwice

           3.místo MT Polsko, Grudziadz

2005 - 2.místo MT Polsko - Gliwice

2006 - 2.místo MT Polsko

2007 - 2.místo MT Polsko

           5.místo MT Ahmed Comert -Turecko,Istambul

           1.místo  MT Witch Cup - Maďarsko, Pecs

           5.místo ME Dánsko, Vejle

2008 - 1.místo MT Polsko, Gliwice

           1.místo MT Witch Cup - Maďarsko,Pecs

           2.místo MT Nikolajiv Cup - Ukrajina, Nikolajev

          (Historicky první učastnice z ČR na mistrovství světa v ženském boxu žen - Čína,Ningbo - výhra 11:1 nad TUR a

           prohra nad Katie Taylor 3:2 n.b.)

2009 - 5.místo MT Ahmet Comert - Turecko, Istambul 

           5.místo ME UKrajina - Nikolajev

           1.místo MT Polsko, Gliwice

2010 - 5.místo MT Ahmet Comert - Turecko, Ankar

             5.místo MT Ústí nad Labem - ČR 

        3.místo MT Francie

        1.místo MT Vienna International Cup boxing

            5.místo M EU Maďarsko - Balaton

            5.místo na MS Barbados 2010 !!! V kategorii 42 žen.

 

Boxovala : Německo, Rakousko, Itálie, Sardinie, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Holansko,Turecko, Slovensko, Ukrajina, Rusko, Čína, Barbados,Bulharsko, Francie.

Počet utkání : 110 z toho 83 výher

Bohužel Vám musím oznámit ukončení mé sportovní kariéry v boxu žen z důvodu špatného a stále se zhoršujícího zdravotního stavu. Již delší dobu pociťuji bolesti zad, ale podle dřívějších lékařských vyšetření se nejednalo o nic závažného. Bylo mi doporučeno pouze rehabilitační cvičení a vyhýbání se cvikům, při kterých by záda bolela. Zdravotní stav se mi zlepšil a byla jsem téměř bez obtíží. Bohužel poslední rok se tyto obtíže vrátily a zhoršily. Vyšetření nyní ukazují na degenerativní změny na páteři a těžký nález na bederní páteři v segmentu L4/5. Bylo mi doporučeno okamžitě ukončit jakoukoliv sportovní činnost, a také navržena operace: Dynamická stabilizace páteře. Toto doporučení mi navrhovali v soukromém zařízení (Chirurgie, Neurologie, Ortopedie) SurGal Clinic. Pro ověření správnosti vyšetření, diagnózy a následného řešení situace jsem kontaktovala také ještě MUDr. Hanu Bouškovou v Neurologické ambulanci na Masarykově ulici. Ta bohužel diagnózu i doporučení na operaci a okamžité přerušení sportovní činnosti potvrdila! I přes toto všechno jsem se chtěla boxu stále velmi aktivně věnovat a pokusit se vydržet ještě jeden rok do dovršení mých 34 let a pokusit se tak o kvalifikační turnaje na Olympijské hry. Bojovala jsem, co to šlo. Trénovala jsem necelé dva měsíce, jako by žádná negativní diagnóza stanovena nebyla, ale dále to již nejde a budu muset dbát rady lékařů. Takže po 11 letech ukončuji sportovní činnost a poštou co nejdříve doručím jak nálezy lékařů, tak i CD s MR na adresu ČBA. Dále žádám pana reprezentačního trenéra Svatopluka Žáčka, aby mi poradil, jak ukončit spolupráci s MV, případně aby mi zaslal potřebné tiskopisy. Děkuji. Můj mateřský klub i trenérka reprezentace boxu žen paní Šárka Stoklásková byla s mým rozhodnutím i zdravotním stavem tento týden již obeznámena.

Chci poděkovat všem lidem, kteří mi kdy v boxu pomohli. Především všem trenérům co se o mě starali během všech soustředění, turnajů atd. (paní Šárka Stoklásková, pan Karel Malý, p. Miroslav Kubánek, p. Elenko Savov, p. Milan Konečný, Mgr. Marek Šimák, Mgr. Vasili Larionov, p. František Fábera, p. Miroslav Vrba, p. Jiří Kotiba, p. Dalibor Klobáska, p. Pavel Duda, p. Pavel Němeček, p. Petr Lukeš atd.)

Děkuji trenérům, že mi určité úseky mé kariéry umožňovali navštěvovat jejich kluby a účastnit se tréninků s muži. (SKP Kometa Brno, BC Nový Lískovec, SK Boxing Praha, K.O Brno, BC Kroměříž, BC Těmice, Gauner Jihlava, Gaži Brno).

Děkuji trenérce ženské reprezentace Šárce Stokláskové za její péči a obětavost, za celé ty roky a za to, že mě dovedla v boxu tam, kam jen to v mém případě bylo možné. Byla jsem v počátcích velice neukázněný sportovec a musím otevřeně napsat, že nikdo jiný než p. Stoklásková by mě ani tehdy trénovat nechtěl :-) ! A nikdo by mě v boxu dále nedovedl, vzhledem k tomu, že jsem s boxem začala až ve 21 letech! Takže děkuji. Děkuji všem činovníkům svazu ČBA a všem, kteří mně vyslovovali důvěru a posílali mě reprezentovat naši zemi, hradili mi výjezdy na sparrigy, turnaje, ME, MS, soustředění atd. Děkuji p. Žáčkovi, že organizuje Gran Prix i pro ženy a že jsem byla vzata do programu MV. Bohužel sportuji od mládí (karate, házená, kondiční kulturistika, atletika), je mi 33let a moje tělo toto nevydrželo. Velice mě to mrzí a omlouvám se za marnou naději, že se kvalifikuji na OH v roce 2012.

Děkuji Danuše Dilhofová

 


 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist